E-raamatud ja ajakirjad on Elisa Raamatus endiselt populaarsed
Populaarseima e-lugemiskeskkonna Elisa Raamatu äppi laaditi 2018. aasta esimese poolaasta jooksul alla 72 000 korda, kui kasutajate seas on jätkuvalt kõrges hinnas kodumaised autorid ja Skandinaavia krimiromaanid.
Elisa Raamatu algusaastatest tänaseni on äppi alla laaditud üle 350 000 korral. Aktiivsed kasutajad avavad oma riiulis lugemiseks keskmiselt kolm raamatut, kuid rekord kuulub ühele usinale lugejale, kes ühes kalendrikuus avas ja sirvis paarisadat teost. Kõige tublim lugeja on kokku lugenud 800 raamatut.
„Elisa Raamat pakub suurepärast võimalust sirvida suurt valikut raamatuid ning katsetada uudse žanriga teostega, mida muidu ehk poeriiulilt ostma ei läheks. Lisaks on hea meel tõdeda, et igakuistest uutest liitujatest umbes kolmandik on äppi mingil ajahetkel juba kasutanud – tekkinud on seega lojaalne kasutajaskond, kes ikka ja jälle teenuse juurde tagasi pöördub,“ ütleb Elisa uute teenuste juht Kertu Kriisk, kelle sõnul omab äpis kontot enam kui poolsada tuhat inimest.
Esimese poolaasta loetuimate teosete sekka kuulub eelkõige meestele suunatud Mihkel Oja õpik „Orgasmiraamat“. Järgneb Kaia Kanepi skandaalne raamat „Reketiga tüdruk. Kaia Kanepi teekond Ameerika mägedel“. Eesti autorite raamatutest jõudis esikümnesse veel endise ajakirjaniku Katrin Pautsi saarte-põnevike sarja kolmas raamat „Hull hobune. Hiiumaa põnevik“.
Välisautoritest olid esimesel poolaastal loetuimad näiteks Taani kirjaniku Mads Peder Nordbo õudne ja meeldejääv mõrvamüsteerium „Nahata tüdruk“ ning New York Timesi menuk „Naine meie vahel“. Viimane oli ka juunikuu loetuim raamat.
Nädalalehtedest on enim loetud Kroonika ja Naisteleht, kuukirjadest Tervis Pluss ning Anne&Stiil.
Esimese poolaasta Elisa Raamatu TOP 10
1. „Orgasmiraamat“, Mihkel Oja, Kirjastus Raylights
2. „Reketiga tüdruk. Kaia Kanepi teekond Ameerika mägedel“, Helen Sulg, Kalle Muuli, KAVA Kirjastus OÜ
3. „Kriidimees“, C. J. Tudor, Varrak
4. „Väga efektiivse inimese 7 harjumust. Tagasipöördumine karakteri eetika juurde“, Stephen R. Covey, GTG Partners OÜ
5. „Nahata tüdruk“, Mads Peder Nordbo, Varrak
6. „Naine meie vahel“, Greer Hendricks, Sarah Pekkanen, Varrak
7. „Piirimaa“, Arne Dahl, Eesti Raamat
8. „Mustad valed“, Alessandra Torre, Päikese Kirjastus OÜ
9. „Varjuõde“, Lucinda Riley, Varrak
10. „Hull hobune. Hiiumaa põnevik“, Katrin Pauts, Varrak
Juunikuu loetuimate raamatute TOP 10
1. „Naine meie vahel“, Greer Hendricks, Sarah Pekkanen, Varrak
2. „Sirelitüdrukud“, Martha Hall Kelly, Päikese Kirjastus OÜ
3. „Vello42 maailma avastamas“, Vello Nelikendkaks, Paradiis OÜ
4. „Leia mind üles“, Sherri Smith, Päikese Kirjastus OÜ
5. „Kaotada pole midagi“, Lee Child, Varrak
6. „Serafima ja Bogdan“ , Vahur Afanasjev, VEMSA OÜ
7. „Itaalia kingad“, Henning Mankell, Varrak
8. „Intrigo“, Håkan Nesser, Eesti Raamat
9. „Võõras sinu majas“, Shari Lapena, Eesti Raamat
10. „Paha-paha tüdruk“, Tammy Cohen, Päikese Kirjastus OÜ
Elisa Raamatu esimese poolaasta loetuimad ajakirjad
1. Kroonika
2. Naisteleht
3. Tervis Pluss
4. Anne & Stiil
5. Pere ja Kodu
59% klientidest loeb teenuses sisalduvaid ajakirju vähemasti korra nädalas ning sobivate lugemishetkedena tõid kasutajad Elisa läbi viidud uuringus välja igapäevased kiired vabad hetked: ühistranspordis liiklemise, ootehetked ja võimaluse sirvimiseks ka hommikukohvi kaaslastena. „Tore oli kuulda, et kliendid näevad ajakirju hea lühilugemise ja vaheldusena raamatutele ning suur osa kasutajatest lausa ootab iganädalaselt värske ajakirja ilmumist,“ kommenteerib Kriisk.
Elisa Raamatu e-raamatulaenutuses on kättesaadav üle 2500 eestikeelse e-raamatu ja lai valik ajakirju. Soodsa kuutasuga äpi kasutamine on tasuta esimesed 14 päeva, seejärel saab kõiki raamatuid ja ajakirju lugeda soodsa 8,99EUR kuutasu eest. Elisa Raamat sobib kõigi operaatorite klientidele ja lugemise saad lõpetada igal ajal.