Põhisisu algus

Eestlasi paeluvad praktilised käsiraamatud ja seltskonnauudised

23.01.2019

Eesti ainsa lugemisäpi Elisa Raamatu loetuimaks raamatuks aastal 2018 osutus Mihkel Oja orgasmiraamat, ajakirjadest eelistati enim Kroonikat.

Mullu loeti Elisa lugemisäpis raamatuid ja ajakirju kokku 2845 päeva, 17 tunni ja 11 minuti jagu. Statistika näitab, et eestlaste menukamad lugemispäevad on kolmapäevad ja nädalavahetused. Argipäeviti loetakse raamatuid ja ajakirju lühemalt ja nädalavahetustel pikemalt.

„Elisa Raamatu lugejate profiil erineb mitmeti tavalugejate omast. Äpis katsetatakse erinevaid žanreid oluliselt julgemini kui raamatuid raamaturiiulile ostes ning loetakse lühemate sööstudena väga erinevates asukohtades,“ märkis Elisa uute teenuste valdkonna juht Kertu Kriisk. „Sellele aitab kindlasti kaasa teenusmudel, kus ühe kuutasu sees saab kasutaja lugeda, tutvuda või pelgalt sirvida nii palju raamatuid kui soovib.“

Aastal 20018 jõudsid loetuimate raamatute sekka mitmed Elisa Raamatus eksklusiivselt ilmunud menukid nagu G. Hendricksi ja S. Pekkaneni põnevik „Naine meie vahel“ või Anders de La Motte „Suve lõpp“. Lisaks näeb TOPis sarnaselt raamatupoodidega 2018. aastal palju kõneainet tekitanud Kaija Kanepi elulugu ning Peeter Võsa „Kadunud Eesti. „Politseikroonika“ lugu“. Elisa Raamatu lugejad on lisaks põnevikele, eluloojutustustele ja krimiromaanidele leidnud ka rahvusvahelisi bestsellereid, mis on tänaseks juba kuldseks klassikaks tituleeritud – näiteks S. Covey „Väga efektiivse inimese 7 harjumust. Tagasipöördumine karakteri eetika juure“.

Kasvutrendi näitas laste- ja noortekirjanduse kategooriasse kuuluvate teoste lugemus. Mullu ulatus nende osakaal Elisa Raamatu lugemistest juba 9%-ni.

Lugemisäpis on vägagi menukad ka ajakirjad, mida sirvivad pooled Elisa Raamatu aktiivsetest lugejatest. Ajakirjadele lugemisele pühendatakse keskmiselt 8 minutit ning raamatutele keskmiselt 27 minutit. Iselugejat ehk robotit, kes raamatusisu ette loeb kasutab igapäevaselt kasutajaskonnast kolmandik.

Elisa Raamatu 2018. aasta enimloetud raamatud

1. Orgasmiraamat. Mihkel Oja

2. Naine meie vahel. Greer Hendricks, Sarah Pekkanen

3. Suve lõpp. Anders de La Motte

4. Ma lasen sul minna. Clare Mackintosh

5. Reketiga tüdruk. Kaia Kanepi teekond Ameerika mägedel. Helen Sulg, Kalle Muuli

6. Väga efektiivse inimese 7 harjumust. Tagasipöördumine karakteri eetika juurde. Stephen R. Covey

7. Mustad valed. Alessandra Torre

8. Idioodid minu ümber. Thomas Erikson

9. Kadunud Eesti. „Politseikroonika“ lugu. Peeter Võsa

10. Kriidimees. C. J. Tudor

Elisa Raamatu 2018. aastal enimloetud ajakirjad

  1. Kroonika
  2. Naisteleht
  3. Pere ja Kodu
  4. Anne & Stiil
  5. Eesti Naine
  6. Tervis Pluss
  7. Kodukiri
  8. Oma Maitse
  9. Kalale!

Tutvu Elisa Raamatu menukaimate raamatute kirjeldustega:

  1. Orgasmiraamat

Mihkel Oja

Autori sõnul 100% testitud ja alati töötav lollikindel meetod, kuidas kõikidest naistest lõpuks ometi aru saada!

  1. Naine meie vahel

Greer Hendricks, Sarah Pekkanen

Seda raamatut lugedes eeldate nii mõndagi. See on nooremast naisest, kes on otsustanud abielluda mehega, keda ta armastab. Armukadedat naist painab kinnismõte rivaalist.

  1. Suve lõpp

Anders de La Motte

Auhinnatud Rootsi krimikirjanik Anders de la Motte töötas enne kirjutama asumist politseiniku ja turvajuhina. „Suve lõpp” on kaasakiskuv ja melanhoolne põnevik. Raamatut on raske käest panna, intriig on huvitav ja lõpptulemus üllatab.

  1. Ma lasen sul minna

Clare Mackintosh

Romaani „Tüdruk rongis” autor kirjutab järgmist: „Lugesin „Ma lasen sul minna” läbi kahe õhtuga; see ajas mind nutma (vähemalt kahel korral), õhku ahmima (korra) ja kõige rohkem pani siiski soovima, et ma oleksin selle ise kirjutanud.“

  1. Reketiga tüdruk. Kaia Kanepi teekond Ameerika mägedel

Helen Sulg, Kalle Muuli

Meie kauaaegne esitennisist jutustab elulooraamatus esmakordselt raskest haigusest, mis teda aastaid vaevas, kuid millest ta pole seni tihanud rääkida mitte kellelegi, isegi mitte oma kõige lähedasematele inimestele, sest pidas seda nii piinlikuks.

  1. Väga efektiivse inimese 7 harjumust. Tagasipöördumine karakteri eetika juurde

Stephen R. Covey

Stephen R. Covey oli maailma tuntumaid juhtimiskonsultante ning oma raamatus kirjeldab ta terviklikku probleemide lahenduste süsteemi, mille alustalaks on muutumine printsiipide keskseks.

  1. Mustad valed

Alessandra Torre

Alessandra Torre on paljude New York Timesi menukite autor. Tema romaanid on pilgeni täis põnevust ja erootikat ning need nõretavad romantikast.

  1. Idioodid minu ümber

Thomas Erikson

Sellest humoorikalt kirja pandud rahvusvahelisest menuraamatust leiad vastused paljudele käitumismustrite ja isiksustüüpidega seotud küsimustele ning hakkad mõistma ka seda, miks ühe kolleegi töölaud on alati segi või kuidas suhelda ülemusega, kes ei paista kunagi ühtegi sinu mõtet kuulavat.

  1. Kadunud Eesti. „Politseikroonika“ lugu

Peeter Võsa

Tänapäeval oleme harjunud endalt irooniliselt küsima, kas sellist Eestit me tahtsimegi? Aga tasub korraks järele mõelda, milline nägi Eesti välja vaid mõnikümmend aastat tagasi. Nüüd küsime endalt sama küsimuse uuesti: „Kas sellist Eestit me tahtsimegi?“

  1. Kriidimees

C. J. Tudor

Lugejat vaheldumisi minevikku ja tänapäeva juhtiv „Kriidimees” on stiilipuhas põnevusromaan, kus kõik tegelased on kui lihast ja luust, igal saladusel on ammendav lahenduskäik ja loo pöörded on ootamatud ka kõige terasemale lugejale.

Seotud märksõnad