Põhisisu algus

Selgusid Kaugtöö Tegija 2019 märgise saajad ja parimad kaugtööd soosivad juhid

14.06.2019

Eile kuulutati välja 39 uut kaugtöö märgise saajat. Tunnustuse said muuhulgas Transferwise, Bolt, Tartu Ülikooli Narva Kolledž ja Muinsuskaitseamet. Parima juhi tiitel anti välja erandina kaks korda. Selle pälvisid Eesti Haigekassa juht Rain Laane ja Messente Communications juht Lauri Kinkar.

Märgist annavad juba kolmandat aastat välja Targa Töö Ühing koostöös Elisa ja Personalijuhtimise Ühinguga PARE. Targa Töö Ühingu juhi Ave Laasi sõnul on tänaseks koos selle aasta 39 uue märgise saajaga kokku juba 120 märgise omanikku. “Aja- ja kohapaindliku töö osakaal Eestis kasvab pidevalt, seda näitavad nii uuringud kui ka jätkuv huvi märgisele kandideerimise vastu.” Laas tõdes, et praktika igas ettevõttes on väga erinev. “On jätkuvalt neid, kellel on töökorraldus on välja kujunenud töö käigus, ilma põhjalikumate suunisteta, võimalust kasutatakse vastavalt vajadusele. Aga rõõm on näha, et iga aastaga on aina enam neid, kes teevad seda läbimõeldumalt: paika on pandud ühised töötamise kokkulepped, välja töötatud sobivad tehnilised vahendid ja kanalid.”

Žüriiliikme ja Elisa personalivaldkonna juhi Kaija Teemägi sõnul väärivad eraldi tunnustamist ka kandideerijad, kes sel aastal nomineerisid nimeliselt juhi või isegi mitu. “Neid ettevõtteid oli üle poole kandideerijatest. See näitab, et kaugtööd tajutakse aina enam juhtimise osana, mida see ilmtingimata ongi. Parima juhi tiitli saanud Eesti Haigekassa juhi Rain Laane ja Messente Communications juhi Lauri Kinkari puhul paistiski silma see, et nad mõtlevad sellele, kuidas kogu ettevõttes läbivalt targalt töötamist juurutada ja töötajaid ise oma eeskujuga julgustada,” selgitas Teemägi.

Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE juht Kärt Kinnas aga rõhutas, et märgisele kandideerinud ettevõtete rohkus ja mitmekesisus näitab selgelt, et selline töötamise viis on ettevõtetes aina loomupärasem. Ettevõtete hulgas oli nii avaliku sektori esindajaid, eraettevõtted aga ka MTÜsid. “Paindlik töökorraldus on jõudnud ka ametikohtadele, kus seda kümmekond aastat tagasi poleks võimalikuks pidanud, hea näitena võib siin esile tõsta näiteks Häirekeskuse,” selgitas Kinnas.

“Ankeetidest peegeldus ka, et ettevõtted mõtlevad teadlikult töötajatega kaasa. Targalt töötajate ootused töökeskkonnale on viimastel aastatel tugevas muutumises. Töökeskkondade loomisel arvestatakse tegevuspõhisust ja suurt rõhku pannakse just koostööle,“ lisas žüriiliige ja Worklandi asutaja Indrek Hääl.

2019. aastal said märgise järgmised ettevõtted :

AgileWorks AS, All Media Digital OÜ, Bolt (endine Taxify), Eesti Geoloogiateenistus, Eesti Haigekassa, Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit, Elektrilevi OÜ, Gjensidige Eesti filial, GoTravel AS, Häirekeskus, Keskkonnainvesteeringute Keskus SA, Klienditugi OÜ, Leego Hansson OÜ, Lincona Konsult AS, Messente Communications OÜ, Milrem LCM OÜ, MRPeasy OÜ, Muinsuskaitseamet, Norwegian-Estonian Chamber of Commerce, PCC Projekt AS, Proact Estonia AS, Profia Arvestuse OÜ, Recruitment Estonia OÜ (CVO Recruitment & Simplika), Riigi Infosüsteemi Amet, RL Raamatupidamine OÜ, Saue Production OÜ, Scoro Software OÜ, Severitas OÜ, SimplBooks OÜ, Sisekaitseakadeemia, Sotsiaalkindlustusamet, SpeakSmart OÜ, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Tammiste Personalibüroo OÜ, Tartu Maakohtu kinnistus- ja registriosakond, Tartu Ülikooli Narva Kolledž, Transferwise Ltd Eesti filiaal, Vaimo OÜ, Viru Maakohus

Parimad kaugtööd soosivad juhid on 2019. aastal Eesti Haigekassa juht Rain Laane ja Messente Communications juht Lauri Kinkar.

Konkursi žürii koosnes oma ala ekspertidest, kes hindasid ettevõtete eneseanalüüsides nii kaugtöö töökorraldust, tehniliste lahenduste kasutamist kui ka läbimõeldud tervikpildi tajumist. Žüriis olid Targa Töö Ühingu juhatuse liige Ave Laas, Elisa personalivaldkonna juht Kaija Teemägi, Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE tegevjuht Kärt Kinnas ja Worklandi asutaja Indrek Hääl.

Kaugtöö Tegija on digitaalne märgis, mida ettevõte saab kasutada tööandja- ja organisatsiooni mainekommunikatsioonis. Sel aastal sai märgise 39 ettevõtet. Kokku on Eestis märgise omanikke 120. Märgise saajate nimekiri on üleval smartwork.ee lehel. Ettevõtte õigust märgist eksponeerida ja kasutada saab kontrollida samuti smartwork.ee lehel. Märgis antakse välja kolmeks aastaks. Pärast seda on ettevõttel märgist uuesti võimalik taotleda. Ettevõtmise on ellu kutsunud Targa Töö Ühing, Elisa Eesti ja Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE.

Fotod üritusest (Marek Metslaid): http://bit.ly/kaugtootegija1306

Seotud märksõnad