Suveks valmis: põnevad raamatud, mis suveõhtutel seltsi pakuvad
Käes on puhkuste aeg ja linnad voolavad tasapisi inimestest tühjaks. Need, kes veel jahedas kontoris arvuti taga istuvad, koostavad ilmselt mõtteis nimekirja asjadest, mis veel enne maalesõitu on vaja ära teha. Raamatukogusse mineku võib tänu Elisa Raamatu laiale valikule sel aastal vahele jätta, kuid valikuga tasub ikka kursis olla. Siin on mõned uued raamatud, mille lugemise võib suveks plaani võtta.
Kas pereliikmed tunnevad üksteist?
19-aastane tavalisest perest pärit Stella vahistatakse süüdistatuna ärimehe jõhkras mõrvas. Tüdruku vanemad on meeleheitel ja segaduses, nad on valmis tegema kõike, et oma tütart aidata. Aga kas nad üldse tunnevad teda? Põnevik „Täiesti tavaline perekond“ avab kronoloogilise sündmuste käigu kolmest– pastorist isa, teismelise tütre ja advokaadist ema – vaatepunktist ning avab pereliikmete nägemuse üksteisest, kuritööst ja omavahelistest suhetest.
Isa igatsus
Juba kolm aastat sõidab õpetajana töötav Lelle Põhja-Rootsis autoga ringi, otsides oma 17-aastaselt kaduma läinud tütart Linat, samal ajal süüdistades end tütre kadumises. Väiksesse linnakesse saabub Meja, Linaga väga sarnane tüdruk, kes loodab koos emaga alustada uut elu. Sügispimedus seob Meja ja Lelle saatuse, ning kui veel üks tüdruk kaob, põimuvad nende elud ühte. „Hõbedatee“ valiti 2018. aastal Rootsi parimaks kriminaalromaaniks.
Õppides armastama
„Küsimärk on pool südant“ on haarav romaan sellest, kuidas vastamata küsimused, rääkimata lood ja mahasurutud mälestused elu mõjutada võivad. Elin ja Sam on juba kaua abielus olnud ning nende peres kasvab 17-aastane Alice. Laitmatu fassaadi taga peituvad aga Elini valusad nooruspõlvemäletused, mis loovad barjääri tema ja perekonna vahele. Nüüd on aeg südames leiduvad küsimärgid vastustega asendada, et pere saaks koos edasi minna.
Vaikus
Erling Kagge oli esimene inimene, kes jõudis ihuüksi Lõunapoolusele. Oma raamatus „Vaikus müraajastul“ arutleb ta vaikuse üle, mis on me sees, me ümber või mida me ise peame looma. Vaadates tagasi oma kogemustele juurdleb ta, mis rolli mängib vaikus õnne ja heaolu saavutamisel ning kuidas on võimalik omal käel välist ja sisemist vaikust luua. Vaikuse leidmine ei tähenda autori sõnul maailmale selja pööramist – nii näeme maailma hoopis selgemini.