Tagasi Kooli algatus toob lapsed tutvuma telekommunikatsiooni- ja TV-maailmaga
Tagasi Kooli projekti käigus on kooliõpilased oodatud tutvuma Elisa Eesti kontoriga, kus saab näha, millised ametid on ühes telekommunikatsiooni- ja meelelahutusettevõttes ning kogeda, kuidas matemaatika, füüsika, kunstioskused päriselus kasuks tulevad. Esimesena külastasid ettevõtet Tallinna tehnikagümnaasiumi gümnasistid.
Ringkäikudel kogevad õpilased, milliseid tehnoloogilisi lahendusi läheb vaja selleks, et inimesteni jõuaks kiire internet, kõnelevi või telepilt, kuidas sünnivad uued tooted ja teenused või ka milline roll on ettevõttes turundusel ja kommunikatsioonil.
Elisa personalivaldkonna juhi Kaija Teemägi sõnul on Tagasi Kooli igati tänuväärne ja kasulik algatus, et siduda kooliteadmised ja päriselu kogemused. „Kui varasemalt oleme käinud kogemust jagamas koolides kohapeal, siis sel korral leidsime, et ühe spetsialisti vaatele lisaks loob veelgi mitmekülgsema pildi õpilaste ettevõttesse külla kutsumine. Teemägi selgitas, et see annab võimaluse korraga näha organisatsiooni siseelu ning õppida tundma valdkonna ameteid, nende omavahelist koostööd ja seost koolis õpitavaga. „Üks spetsialist Elisas ei loo üksinda kliendile väärtust. See on tiimitöö. Samamoodi on noortel oluline mõista, milliseid rolle on ettevõtte toimimiseks vaja ning milliseid kooliteadmisi need ametid nõuavad.“
Ta lisas ka, et iga täiskasvanu võiks igapäevaselt elu- ja töökogemusi meie järeltulijatega jagada. „Me kõik võiksime lapsi kaasata rohkem oma töödesse ja tegemistesse, võtta neid tööle kaasa ja kodus oma tööelust rääkima. Nii saame neis tekitada huvi ja teadlikkust, kuidas koolis õpitu päriselu puslepildis aitab tükke omavahel tervikuks siduda. Tänased noored on need, kes kujundavad meie tuleviku tööjõuturgu ja ameteid,“ ütles Teemägi.
Tagasi Kooli tegevjuht Teibi Torm rõõmustas, et paljud ettevõtted on algatusega kaasa tulnud: „Õppekäik ettevõttesse on õpilaste jaoks suurepärane võimalus saada ühe tunni jooksul kontsentreeritud ülevaade, milliseid erinevaid ülesandeid ühes organisatsoonis lahendatakse“. Koos õpetajate ja organisatsioonidega saame nii avardada noorte maailmapilti ja aidata neil oma edasisi valikuid teha. “Kindlasti jätkame õppekäikude vahendamist koolidele ka uuel aastal ja kutsume kõiki ettevõtteid koostööle," lisas Torm. Õppekäigud on põnev õppimise viis ja õppekäikude kaudu saame õpilastele pakkuda mitmekülgset koolikogemust.
Tallinna tehnikagümnaasiumi õpetaja Pilvi Tauer jäi ringkäiguga Elisas väga rahule. „Eriti meeldis, et spetsialistid oskasid oma tööst õpilastele lihtsas ja selges keeles rääkida, jäämata kinni keerulisse terminoloogiasse. Tore oli ka, et mitmed töötajad rõhutasid korduvalt keskhariduse olulisust. Õpetajana seda sama koolis rääkides võib jutt ühel hetkel muutuda taustamuusikaks. Hea on, kui keegi kõrvaltvaatajana seda mõtet kinnistab,” selgitas Tauer.
Tallinna tehnikagümnaasiumi õpilastele jagasid ringkäigul oma kogemust teiste seas Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann, baas- ja fiksvõrkude valdkonna juht Kristjan Lepp, suhtekorraldusvaldkonna juht Marika Raiski, e-teenuste valdkonna juht Harles Tomberg ja personaliarenduse spetsialist Maarja Nilk. Lähiajal on järgmised ringkäigud Elisasse plaanis detsembris ja 2020. aasta jaanuaris. Lisaks annavad Elisa spetsialistid külalistunde ka mitmetes koolides üle Eesti.
Kokku võtab sel sügisel Tagasi Kooli algatuse käigus ringkäikudest erinevatesse ettevõttesse ja külalistundidest õppeasutustes osa 234 õppeasutust ja tänase päeva seisuga ca 9500 õpilast 1.-12. klassi õpilast. Õppekäigud ja külalistunnid toimuvad kuni 20.12.2019. Lisainfo registreeru.tagasikooli.ee.