Analüüs: 75% nutiseadmete kahjudest on seotud maha kukkumisega
Elisa nutikindlustus hüvitas 2019. aastal üle miljoni euro eest kahjunõudeid. Enamik kliendipöördumistest olid seotud nutiseadme maha kukkumisest tekkinud juhtumitega.
Levinumad kindlustusjuhtumid olid 2019. aastal Elisa statistika näitel seotud seadme kukkumise, käest maha libisemise ja ekraani purunemisega. Teiste seas juhtus õnnetusi ka laste kasutuses olevate seadmetega. Esiviisikusse mahtusid veel juhtumid, kus keegi oli hooletusest seadme peale astunud.
Elisa erakliendiüksuse juhi Andrus Hiiepuu sõnul on seadmete kindlustamine aasta-aastalt aina populaarsem, kuna see kaitseb ettenägematute kahjude eest ega jäta õnnetusejärgselt rahakotti nn auku. „Inimesed on mobiilsemad, tegelevad erinevate hobidega, reisivad nii Eestis kui ka välismaal, teevad kaugtööd. Nutiseadmed võetakse igale poole endaga ühes, mistõttu võivad need ka lihtsamini kannatada saada,“ loetles Hiiepuu põhjuseid, miks seadmetega õnnetused juhtuda võivad. „Ühed õrnemad osad seadmetel on ekraanid, mis tihti purunema kipuvad ja väljavahetamist vajavad,“ lisas ta.
Hiiepuu sõnul pakub Elisa oma klientidele nutiseadmete kindlustamise võimalust koostöös If Kindlustusega juba 2015. aastast, mis annab võimaluse analüüsida kindlustusvajaduse muutumist ajas. Inimesed tunnevad uusi seadmeid ostes kindlustusteenuse vastu järjest suuremat huvi, kuna nutiseadmed muutuvad üha kallimaks. Seda kirjeldab ka keskmise kahju maksumus, mis on tõusnud võrreldes möödunud aastaga üle 10%.
Üle miljoni euro hüvitatud kahjunõuete kogusummast moodustasid statistika järgi valdava osa remontimiseks kuluvad tööd, mida hüvitati 780 000 euro eest ehk 73% kogukulust. Väljavahetamist vajavad seadmed aga 24% ja varguste tõttu seadmest ilmajäämisest tekkinud kahjud moodustasid kogumahust vaid umbes 3%.
Lisaks argisematele õnnetustele tuli eelmisel aastal Hiiepuu sõnul ette ka ebatavalisemaid olukordi. „Ühel kliendil kukkus tööl kuumaõhuföön telefoni lähedale ja puhus seadme peale paar minutit järjest 550-kraadist kuumust. Teisel juhul oli aga välisriigis puhkust veetnud klient ujuma minnes kindel, et telefon on naise käekotis kuival maal. Pärast 10-minutilist suplust selgus, et seade oli jäänud siiski mehe ujumispükste taskusse,“ tõi Elisa erakliendiüksuse juht näiteks.
3 peamist põhjust, miks nutiseadmetega juhtuvad õnnetused:
|
|
|