Köitvad mõtted keelest ja kultuurist: Elisa Raamatusse lisandusid menuka eesti kirjaniku teosed
Valdur Mikita mõttelendude üle on arutanud tõenäoliselt kogu kultuuriteadlaste raskekahurvägi ning tema raamatud on leidnud koha paljude eestlaste raamaturiiulites. Nüüd on tema armastatuimad teosed loetavad ka Elisa Raamatu vahendusel.
Mikita kolm populaarseimat teost, „Metsik lingvistika“, „Lingvistiline mets“ ja „Lindvistika ehk metsa see lingvistika“ pakuvad lugemiselamust ja põnevaid arutluskäike kõigile, keda kõnetavad eestlus, eestlaste olemus ja mõtted ning eesti kultuur – ja seda vaid positiivses ning inspireerivas võtmes.
Seega – nagu kõik märgid näitavad – on täpselt paras aeg need raamatud üle lugeda või lõpuks ometi esimest korda kätte võtta. Pole tarvis muretseda, kui lugemiseks aega napib, sest niivõrd mõtte- ja sisutihedad teosed vajavadki aeg-ajalt loetu seedimist ning selle üle järele mõtlemist. Piisab, kui loed mõned leheküljed – ja juba ongi terveks päevaks mõtteaine olemas.
„Metsik lingvistika“ on raamat neile, kes usuvad, et keeles on veel palju avastamata asju. Kiri ja kirjasüsteemid on leiutised, mis on muutnud ajaloos kõige rohkem inimese mõtlemist. Kuidas muutub kiri lähitulevikus? Milliseid muutusi võib see kaasa tuua kultuuris ja mõtlemises?
„Lingvistiline mets“ on sülem inspireerivaid ja ebaharilikke mõtteid eesti keelest, loodusest ja kultuurist. See on kosutav lugemine kõigile, kes otsivad vastust küsimusele, miks on Eesti maagiline paik.
„Lindvistika ehk metsa see lingvistika“ on raamat eesti rahva päikselisemast poolest, siinsete inimeste pöörastest uskumustest, omapärasest loodustunnetusest ja maagilisest kodutundest. Eestlane on omamoodi koduigatsuse maailmameister. Nende lummavate nähtuste seletamiseks on sündinud hulk isevärki hüpoteese.