Esimesed sammud ettevõtluseni: need raamatud annavad alguse äri- ja investeerimisteekonnale
Oled olnud pandeemia ajal säästlik ning kokku hoidnud suurema või väiksema hulga raha. Nüüd tundub, et selle rahaga peaks midagi peale hakkama, sest teatavasti madratsi all hoides teda juurde ei teki ja tasahilju väärtus hoopis langeb.
Võimaluste hulk võtab aga silme eest kirjuks. Kuhu, kui palju ja kuidas investeerima peaks? Kui asjad väga segaseks muutuvad, tasub korraks aeg maha võtta ja teha investeering kõige olulisemasse – iseenda teadmistesse.
Investeerimisvaldkonnas on eestlaste esimene raamatusoovitus loomulikult „Rikkaks saamise õpik“ ja selle järjed, mis annavad praktilisi nõuandeid, kuidas planeerida oma rahaasju ja luua endale passiivne sissetulek. Investeerimisest kirjutavate raamatute edetabeli tippu kuulub kindlasti ka „Aruka investori taskuraamat“, mille saab Elisa essentsi abil eriti lihtsalt ja kiirelt läbida.
Üks olulisi unistusi ja investeerimisvõimalusi on ka oma firma loomine. See aga ei tähenda, et senisest elust loobuma peaks. „Ettevõtjaks palgatöö kõrvalt“ räägib loo ettevõtlusega alustamisest 2008. aasta majanduskriisi tingimustes, mis praegu eriti kasuks võib tulla.
Et oma raskelt teenitud rahast teadmatuse ja ettevaatamatuse tõttu mitte ilma jääda, on kasulik vähemalt raamatute abil veidi finantsmaailmaga tutvuda. „Finantsjuhtimine“ õpetab oma ettevõtte rahadega ümber käima, „Head ärikombed“ annab juhiseid, kuidas oma partnereid mitte välja vihastada ning „Pereettevõtluse käsiraamat“ tõttab appi, kui oled kaalumas ka oma pereliikmete kaasamist ja tööle rakendamist.
Kõik see on muidugi kasutu, kui algne äriidee jääb puudulikuks. Lollikindlat valemit, õiget ega valet vastust siin pole, kuid mõningane eeltöö võib siiski marjaks ära kuluda. „Sinine Majandus 3.0“ viib mõtted jätkusuutlikkusele ning ärimudelitele, mis toodavad nii kasumit kui ka taastavad planeeti. „Masin, platvorm ja inimene“ suunab samuti pilgu tulevikku, kuid keskendub looduse asemel tehnikale ja digitulevikule.