Kooliks valmis: Elisa Raamatust leiad kohustusliku kirjanduse terveks õppeaastaks
Kool on kohe-kohe algamas ja õige pea on taas käes aeg, mil tuleb pikast päevast väsinuna ja vihma trotsides joosta mööda raamatukogusid, et leida täpselt see üks raamat, mis on igalt poolt otsas.
Õnneks tuleb sellistel hetkedel appi Elisa Raamatu äpp, mis pakub laia valikut kohustusliku kirjanduse teoseid. Raamatud on alati vaid ühe kliki kaugusel, mis võimaldab aega maksimaalselt kasutada, samuti võib neid Iselugeja abil hoopis kuulata. Loomulikult ei saa Elisa Raamatust eksemplarid kunagi otsa ja kuri raamatukogutädi viivist samuti ei nõua.
Pisematele koolilastele
Paljud algklassidele mõeldud raamatud on tihti kodudes olemas, kuid ka kõige nooremaid koolilapsi pole Elisa Raamatus tähelepanuta jäetud. Olemas on näiteks Andrus Kivirähki “Sirli, Siim ja saladused” ja lastekirjanduse klassika “Jussikese seitse sõpra”.
Esimeses kooliastmes palutakse lastel tihti lugeda ka vendade Grimmide muinasjutte – nende hulgast leiavad lemmikud nii lapsed kui vanemad.
Veidi vanematele
Mida suurema numbriga klass, seda tõsisemaks muutub kohustuslike raamatute nimekiri.
Teismelised saavad enda jaoks aktuaalsetest probleemidest lugeda Aidi Valliku raamatust “Kuidas elad, Ann?”. See on lugu 14-aastasest tüdrukust, kes peab oma elupõhimõtetes selgusele jõudma, abiks vaid ema endist punkarielu kirjeldav päevik.
Mängu tulevad ka olulised Eesti ajalooga seotud teosed, näiteks Eduard Bornhöhe “Tasuja”. Ilmselt ei pääse ükski noor ka Tammsaare “Kõrboja peremehe” süvaanalüüsist.
Gümnaasiumile
Gümnaasiumi jooksul loetakse läbi maailmakirjanduse koorekihti kuuluvad raamatud ja neid on Elisa Raamatus rohkelt. Mõned neist tunduvad ilmselt kirjeldamatult igavad, teised aga haaravad endasse ka kõige vähem huvitatud 17-aastase.
Möödapääsmatu klassika on Tammsaare “Tõde ja õigus”, mille saateks saab nüüd nautida ka filmi.
Bulgakovi “Meister ja Margarita” nõuab süvenemist ja tekitab palju küsimusi, kuid on siiski väga nauditav lugemiselamus. Digitaalselt raamaturiiulilt ei puudu ka Oscar Wilde’i lugu noormehest, kes müüs igavese nooruse ja ilu nimel oma hinge, ega Dostojevski “Kuritöö ja karistus”, kus otsitakse lahendust hingepiinadele.