Elisa toel sai Eesti üks menukamaid discgolfiparke Männikul ohutu trepi
Elisa toetusel sai Eesti üks menukamaid discgolfiparke Männikul uue ja korraliku trepi. Senine trepp, mida mängijad kasutasid ühest pargi poolest teiseni liikumiseks, oli oma aja ära elanud; selle astmed olid läbi vajunud ja kruvid väljas, mis tegi trepi mängijatele ohtlikuks.
Männiku on üks populaarsemaid discgolfiradu Eestis ja ka Tallinna ümbruses ning hinnanguliselt tehakse seal aastas umbes 40 000 mänguringi. Mõned discgolfi aktivistid üritasid juba varasemalt kogukonnalt rahakogumise abil trepi olukorda parandada, ent nii tegutsedes kahjuks lahenduseni ei jõutud.
Elisa meelelahutusvaldkonna tootejuht Karl-Anders Tammes, kes on üle 9 aasta discgolfi mänginud, võttis koos Elisa kolleegidega ohjad oma kätte ning hakkas trepi uuendamist eest vedama. „Trepi korda tegemine oli äärmiselt oluline, sest suure populaarsusega käib paratamatult kaasas ka mõni negatiivne külg – kuna discgolfipargid vajavad omajagu ruumi, ei ole Tallinna ümbruses kohti, kuhu parke rajada, jalaga segada. Seega oli ülioluline olemasoleva discgolfipark korda teha,“ rääkis Tammes.
Tänaseks on kogenud ehitaja abil Männiku discgolfiparki üles saanud uus, turvaline trepp, mis pakub mängurõõmu pikkadeks aastateks. Ühtlasi käivitatakse Männikul Elisa nädalamängud, mis hakkavad toimuma alates 7. maist igal pühapäeval. Kettaloopimises oodatakse kätt proovima nii algajaid kui ka edasijõudnuid. Elisa paneb nädalamängudel välja ka erinevaid tooteauhindu ning õige pea algab ka sotsiaalmeediakampaania peaauhinnaga, mida pole Eesti discgolfimaastikul varem nähtud. Seega tasub silma peal hoida Elisa sotsiaalmeediakanalitel.
Eesti discgolfi üks eestvedajatest, Männiku rajahaldaja Marko Naritsa sõnul püüti Männiku treppi enne kuidagigi elus hoida, kuid selge oli see, et mängijate abiga seda valmis siiski ei ehita. “Mõistsime, et vaja oleks võita kaasava eelarvega raha või leida mõni sponsor, kes toetaks nii ka inimeste liikumist discgolfirajal,” ütles Narits. “Kui Elisa tuge pakkus, oli see meile nagu sõõm värsket õhku ajal, kui kõik ehitusmaterjali hinnad olid veelgi kallinenud ja uue trepi ehitamise plaan nukralt kaugesse tulevikku jäänud. Kindlasti on terve discgolfi kogukond, kes Männiku rajal oma vaba aega mõnusalt veetmas käib, Elisa osutatud abikäe üle südamest tänulik.”
Narits lisas, et ükski discolfirada ei saa lõplikult valmis, sest alati on midagi edasi arendada ja paremaks teha. “Nüüdseks on aga kõige raskem ja kallim osa lahendatud ning jätkame töödega, et rada parendada ja mängijatele aastaid veel rõõmusid pakkuda,” sõnas ta.
Tammes tõi välja, et discgolf on nii Eestis kui maailmas tõusev trend, sest tegemist on algajale rahakotisõbraliku ning lihtsa spordialaga, millel eduelamus on enamasti kerge tekkima. Discgolf on ka elisalaste seas juba aastaid olnud väga populaarne ajaveetmise viis. „Juba kaheksandat aastat järjest korraldatakse ettevõttesisest karikavõistlust, kus keskmiselt osaleb 30 mängijat etapi kohta. Igal aastal liitub seltskonnaga ka uusi mängijaid, keda meelitatakse hooaja alguses kohale mõne kohaliku tegija koolitusega – näiteks on õpetusi jagamas käinud valitsev maailmameister Kristin Tattar ning eesti meistrid Silver Lätt ja Rasmus Metsamaa,“ rääkis Tammes.
Discgolfi populaarsuse kiirele kasvule Eestis ongi Tammese sõnul kaasa aidanud esimängija Kristin Tattari edulugu – pärnakas on 2022. aasta discgolfi maailmameister ning on sel aastal Ameerikas tuuritades juba lugematul arvul rekordeid purustanud.