Põhisisu algus

Eda-Liis Kann laste kõrvalt töötegemisest: aju peab töötama paralleelselt ja see on vahel ikka väga raske

Eda-Liis Kann on naine suure tähega, kes “Reporteri” teletöö kõrval kasvatab kolme last ning võtab rõõmuga alati vastu ka uued projektid. Koos väikese beebi ja vanemate tütardega veetis ta oma suve romantikast pakatava tõsielusaate “Sellest saab meie suvi” võtetel, mille esimesed osad on värskelt jõudnud ekraanidele.

Rääkisime Eda-Liisiga lähemalt, kuidas ta on lapsed oma tööellu kaasanud, milliseks väljakutseks kujunes tõsielusaatesse osalejate otsimine ning millised toredad traditsioonid on tal oma perega tekkinud.

Töötamine koos lastega

Laste kasvatamise kõrvalt töötamine võib sageli olla paras väljakutse, kuid Eda-Liis Kann on need kaks maailma omavahel edukalt sidunud. Tema peres kasvab kolm tütart – sel kuul esimest sünnipäeva tähistanud beebi Liisabel, 12-aastane Marta ja 14-aastane Saara, kes on kõik harjunud emaga juba väiksest peale tööl kaasas käima.

“Ma pole väga suur pabistaja, aga kuidagi enda külge kasvatan ma lapsi küll. Nii et seda lastega töötegemist olen juba 14 aastat harjutanud. Eks see ongi üks suur väljakutse teha tööd, aga samas kuklaga tunnetada, kust maalt jookseb lastel piir. Millal on lihtsalt tüdimus ja jonn, millal on aga päriselt väsimus ja millal tuleb appi rutata. Aju peab töötama paralleelselt ja see on vahest ikka väga raske,” kirjeldab Eda-Liis ja nimetab tabavalt seda tõeliseks keskendumise ülikooliks.

Kogu pere võtteplatsil

See suvi oli Eda-Liisi jaoks aga eriliselt seiklusterohke, sest suurema osa ajast hõivas värskelt esilinastunud romantikasaate “Sellest saab meie suvi” filmimine, mis viis võttemeeskonna üle Eesti looduskaunitesse paikadesse.

Eda-Liis on saates enda sõnul justkui “kaadritagune pihiema”, olles nii toimetaja kui ka casting’u läbiviija rollis: “Ma otsisin Eestimaa pealt saate osalejad, mis on ehk võrreldav heinakuhjast nõela otsimisega. Koos saate produtsendi Raimo Kummeriga sõitsime kõik need kohad Eestimaal ka läbi ja teate läks veelgi paremini, kui julgesime loota – leidsime üles väga unikaalsed, põnevate karakteritega osalised ehk siis leidsime suisa oma saate õied.”

Ta toob välja, et kirss tordil oli tõsielusarjale omaselt jälgida kõrvalt osalejate puhkevat armumist: “Neid flirtivaid pilke pole võimalik varjata.”

Kogu pere suvi

Loomulikult kaasas Eda-Liis saate filmimisse ka oma tütred, kes said võtteperioodilt väga meeldejääva kogemuse.

“Sellest sai kohe kindlasti ka meie pere suvi! Naljaga võiks öelda, et olen nagu tigu, kes kodu kaasas tassib. Mind oli võtetel alati vähemalt kolm. Beebi Liisabel oli just avastamas, et tal on äge hääl ja sellega saab teha igasuguseid vigureid. Võtteplatsil on aga vaja haudvaikust, nii et ilma suuremate õdedeta poleks hakkama saanudki. Teismelistele tütardele oli see muidugi tõeline elukool. Kord oled Pakri saarel, siis Lõuna-Eestis, siis Pärnus, siis Rakveres ja siis Läänemaal. Esiteks geograafiatund, et kaardi pealt järge ajada, kus me asume. Teisalt oli väljakutse võõraste inimestega pead-jalad koos elamine – ühes bussis, ühes majas, ühel võtteplatsil – elu nagu vandersellidel. Ja kolmandaks oli see omaette töökoolitus. Näha selle kaugelt tunduva sära ja põnevuse taga ka väga-väga palju tööd, puudulikke unetunde, tüdimust ja lõpuks maiuspala, kui kõik tehtud saab,” meenutab naine omapärast suve.

Ühised traditsioonid Jaapani rahvatarkuse kohaselt

Kuigi pere on Eda-Liisi jaoks ka suur osa tööelust, tunneb ta siirast rõõmu ikka eelkõige selle sama meeskonna ehk enda perega puhkamisest. “See on jaapanlaste muistne tarkus, et pereõnne hoidmiseks tuleb jagada ühist lauda, süüa abikaasa tehtud sööki ja käia ühes vannis. Ja nii me teemegi. Meie õhtusöögid on justkui à la carte restoranis. Suvel katame iga päev laua tagaaeda, kus lillemere keskel vuliseb rahustav purskkaev. Nii hea on istuda oma armsamate keskel, enda töö ja vaevaga klantsitud aias ning süüa sütel valmistatud õhtusööki,” räägib ta puhkehetkedest pere seltsis.

Kui Jaapani rahvatarkuse järgi tuleb käia ühes vannis, siis Eda-Liis on oma tütardega leidnud selleks veidi tänapäevasema viisi – ühise spaaskäigu.

“Võtame 3 tundi enne magamaminekut aja endale, arutame saunas päevased nääklemised läbi, lepime, vahest ka nutame. Siis võtavad suured tüdrukud beebi ja lubavad mind saunarituaalile, peale seda külmavee tünni ja akud ongi kohe täis, kui pinged on klatitud. Kui aga midagi jääb õhku, ei aita mitte ükski saun ega külmaveevann. Seega kolm tundi on piisav aeg, et kõik saavad korraks enda sisse vaadata ja on valmis päevasündmusi arutama,” kirjeldab Eda-Liis toredat naispere traditsiooni.

Sügisest uue hooga

Pärast kiiret suvist võtteperioodi, ootab Eda-Liis Kann põnevusega sarja “Sellest saab meie suvi” iganädalasi osasid. Sügisel on naisel taas rohkem aega naasta ekraanile oma “Reporteri” igapäevatöö juurde ning võtta ette uusi teleprojekte. “Aastavahetusel on plaanis põnevad ennustussaated, mida toob tulev aasta ja tehakse 2023. aasta ennustustele audit – mis läks täide ja mis mitte.”

Suhtesaates “Sellest saab meie suvi” asuvad kaheksa looduse keskel elavat vallalist eestlast otsima endale kaaslast. Saade esilinastus 7. septembril ning igal nädalal saab uut osa vaadata Elisa Huubis. Sarja produtsendiks on Raimo Kummer ja saatejuht Romi Hasa.

Elisa Huub on täiesti eraldiseisvalt tellitav voogedastusteenus – vaja ei ole muud, kui ükskõik millise teenusepakkuja internetiühendust.


Allikas
Diktor.geenius.ee
https://diktor.geenius.ee/blogi/elisa-blogi/eda-liis-kann-laste-korvalt-tootege…
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!