Põhisisu algus

Elisa kuulub maailma 100 jätkusuutlikuma ettevõtte hulka

30.01.2024

Elisa on Corporate Knights Global 100 nimekirjas hinnatud maailma 100 kõige jätkusuutlikuma ettevõtte hulka.6733 maailma börsiettevõtte seas on Elisa Eesti omanik Elisa OYJ 59. ja oma tegevusvaldkonnas teisel kohal.

Jätkusuutlikkus on olnud Elisa strateegia osa juba alates 2009.aastastning Elisa missioon on jätkusuutliku tuleviku loomine läbi digitaliseerimise. Näeme, et meil on oluline mõju jätkusuutliku äri edendamisel. Rõhutame oma käejälje tähtsust - st meie tegevuse positiivset mõju meie klientidele, ühiskonnale ja keskkonnale,” sõnas Elisa tegevjuht Veli-Matti Mattilaja lisas, et tulemused on juba praktikas näha.

„Meie 5G-võrk on kättesaadav juba üle 90 protsendile soomlastest ning meie lahendused aitavad klientidel tegutseda kliimasõbralikumalt. Oleme alates 2016. aastast parandanud oma mobiilsidevõrgu energiatõhusust 78%. Oleme ka üks suurimaid patenditaotlejaid Soomes ning näiteks meie uuenduslik hajutatud energiasalvestuse lahendus kasutab mobiilivõrgu akusid elektrivõrgu varutoiteallikana. Me edendame võrdõiguslikkust ja võitleme diskrimineerimisega mitmel moel,” kommenteeris Mattila.

Elisa oli üks esimesi Soome ettevõtteid, mis võttis 2018. aastal kasutusele teaduspõhised kliimaeesmärgid. Selleks, et partnerid ja kliendid saaksid hinnata, mida on ettevõte jätkusuutlikkuse edenemiseks teinud, peab ettevõtte aruandlus olema läbipaistev.

Üks investorite poolt hinnatud rahvusvaheline hindamismõõdik on MSCI ESG Ratings, kus Elisa on nüüdseks saavutanud kõrgeima reitingu AAA. ESG on lühend kolmest peamisest jätkusuutlikkuse valdkonnast: keskkond, sotsiaalne vastutus ja hea juhtimistava. Need kriteeriumid aitavad hinnata, kuidas ettevõte suudab tasakaalustada majanduslikke eesmärke jätkusuulikkuse ja ühiskondlike mõjudega.

Elisa avaldab märtsis oma 11. sõltumatult koostatud jätkusuutlikkuse aruande ning annab vahearuannetes aru, kuidas on edenetud seniste eesmärkide saavutamisel. Peamised eesmärgid on kiirete ühenduste kättesaadavus, küberturvalisus, süsinikujälje vähendamine, mobiilsidevõrgu energiatõhusus ja uuendamine ning võrdõiguslikkuse edendamine.

Seotud märksõnad