Põhisisu algus

Elisa rajab koostöös Ericssoniga järgmise põlvkonna 5G tuumikvõrgu 

22.11.2022

Elisa alustab koostöös Ericssoniga järgmise põlvkonna standalone (SA) ehk eraldiseisva 5G tuumikvõrgu rajamist, mis on järgmine arenguhüpe olemasolevale 5G mobiilivõrgule. Uue ajastu eraldiseisev 5G tuumikvõrk loob eelduse madalama hilistumise ja täienenud stabiilsuse pakkumiseks, avades nii ukse mitmete tulevikutehnoloogiate kasutuselevõtuks.

“Ericssoni 5G tuumikvõrk on järgmine suur arenguhüpe, millest saab tulevaste innovaatiliste lahenduste üks alustalasid. Järgmise põlvkonna võrk muudab võimalikuks isejuhtivate autode massidesse toomise, uudsed IoT lahendused, tipptasemel AR- ja VR-lahendused ning väga palju sellist, mida me täna isegi ette kujutada ei oska,” ütles Elisa Eesti tegevjuht Andrus Hiiepuu. „Kui 5G raadiovõrk, millega tulime välja kevadel, tõi suuremad mahud ja kiirused, siis Ericssoni tuumikvõrk toob täienduse madalama hilistumise ja suurema stabiilsuse näol.“

Võrreldes tänaste tehnoloogiatega annab eraldiseisev 5G tuumikvõrk eelduse suurteks arenguhüpeteks jätkusuutlikkuse, hilistumise ning stabiilsuse vaates. Kõik need faktorid on kriitilise tähtsusega näiteks isejuhtivate autode jaoks, mis peavad olema ühendatud kõikjal ja igal ajal ning mille puhul peab andmevahetus toimuma ilma ühegi viivituseta.  

„Tehnoloogia valdkonnas on sageli muna ja kana küsimus - kumb on enne, kas tehnoloogia või lõpprakendus mõne tulevikuvajaduse lahendamiseks,“ sõnas Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli. „Eraldiseisev Ericssoni 5G tuumikvõrk on just selline lahendus, mis loob võimaluse tuleviku lõpprakenduste loomiseks. Selle lahendusega tagame Elisa võrgu tulevikukindluse ka nendele ideedele, mida täna pole veel sündinudki.“ 

„Elisal on traditsioon olla Eesti ja Soome turul esimene, kes tutvustab klientidele uusi 5G pakkumisi. Meil on hea meel lüüa käed Elisaga nende eesmärkide täitmiseks ja tegutseda digitaliseerimise eesliinil Ericssoni eraldiseisva 5G ühenduvuse abil, mis kiirendab oluliselt ühiskonnas, ettevõtluses ja tööstuses digipöörde sihtideni jõudmist," ütles Ericssoni Põhja- ja Kesk-Euroopa regiooni juht Jenny Lindqvist

Elisa 5G võrgu arenduse esimeses faasis on loodud eelkõige võimekus pakkuda suuremaid kiiruseid ja mahte kodu- ning kontoriühenduste tarbeks ja veelgi paremat kasutuskogemust nutiseadmete kasutajatele. Tänaseks oleme 5G toonud igasse Eesti maakonda ning aasta lõpuks katab Elisa 5G juba enam kui poole Eesti elanikkonnast. 

Vastutustundliku ettevõttena kasutab Elisa oma tugijaamade töös 100% taastuvatest energiaallikatest ostetud elektrit. Energiaallikateks on tuul, vesi, biogaas ja biomass ning taastuvenergiat tootvad jaamad asuvad kõik Eestimaal. Selle valiku tunnustamiseks väljastati Elisale juba 2019. aastal ka Rohelise Valiku sertifikaat, mis on tagatud üle-euroopalise ja läbipaistva päritolutunnistuste süsteemiga.  

Seotud märksõnad