Põhisisu algus

Elisa toetab: Noorte idufirmade konkursil tuli parimaks seenioridele mõeldud lahendus

15.01.2018

Eesti suurim startup-ettevõtete kokkusaamine sTARTUp Day 2017 tõi Tartusse kokku üle 2600 osalise, üle 100 idufirma ja kümneid investoreid. Muidugi valiti ka parimad idufirmad. Elisa startup pitching´u võistluse võitjaks osutus Seniorship, mis on suunatud eakamatele inimestele ja pakub neile praktikavõimalusi üle vastava veebiplatvormi.
 
Baltikumi suurimal ärifestivalil osales Elisa oma boksiga, kus Elisa startup scouterid tutvustasid, kuidas tehakse startuppidega koostööd. Samas sai tutvuda ka tudengivormeliga ja selle tiimiliikmetega. Elisal läks kokkuvõttes väga hästi, ettekandjate esinemiste ajal olid saalid puupüsti täis ja hõbepartnerina jätkatakse ka järgmisel üritusel, mis toimub 2019. aasta jaanuaris.

Elisa startup pitching´u võistlus oli sTARTUp Day´l pingeline ja konkurentsitihe, kuid lõpuks osutus võitjaks startup Seniorship, mis pakub veebiplatvormi praktikavõimaluste leidmiseks inimestele vanuses 50+ aastat.

Startup pitching´u võistlusel hindasime nii ideed, meeskonda kui ka esitlust. Seniorhsip tegeleb väga olulise valdkonnaga ja lisaks probleemi akuutsusele on valitud ka jõukohane lahendus,“ kommenteeris Elisa uute teenuste juht Kertu Kriisk, miks just see idufirma võitis. „Usume, et tiim saab päriselt endale püstitatud ülesannete täitmisega hakkama ning sellelt meeskonnalt on oodata käegakatsutavaid tulemusi, mida me nii ettevõttena kui ka kes teab, võib-olla kunagi ka praktikandina ise kasutama hakkaksime. Kogu pitch´i ülesehitus oli lihtne, asjakohane ja veenev.“

Elisalt sai võitja auhinnaks 15 tundi mentorlust, mis aitab teenusega turule tulla.

Lisaks Seniorshipile pitch´iti ka teisi põnevaid ideid, näiteks söödavaid ja 100% biolagunevaid lusikaid, kokkuleppevedude platvormi, et lapsevanemad saaksid teha koostööd laste kooli viimisel, rahvusvahelist SAIS-i alternatiivi, et lihtsustada ülikoolidesse kandideerimist ning telefoniga ühilduvat seadet, millega on võimalik sünnimärke kontrollida.

Uurisime, mida kujutab endast startup pitching´u võistluse edukaim idufirma Seniorship, mille kohta on esialgu avatud vaid Facebooki leht www.facebook.com/seniorship, kuid lisandub õige pea ka veebikeskkond ning küsisime selle eestvedaja Anna-Liisa Palatu käest mõned küsimused.

Millest tekkis idee luua selline keskkond nagu Seniorship?

Sihtgrupp (inimesed vanuses 50+) oli meil mõttes olnud juba mõnda aega. Nimelt on nii Euroopa, USA kui Jaapani elanike populatsioon väga kiirelt vananemas ning tulevikus on oodata selle trendi kiirenemist. Samas on vanema-ealiste tervislikud näitajad ja eluiga hüppeliselt paranenud ning seoses sellega on muutumas ka nende vajadused ja ootused pensionäri ajaks. Inimesed tahavad jätkata õppimist ka vanemas eas, kuid hetkel napib selleks võimalusi.

Akadeemiline haridus sisaldab ka baasõpet, mida elukogenud inimesed ei vaja ning töökohad oma klassikalises võtmes ei paku vanemaealistele paindlikkust ja õppimisvõimalusi. Sellest tuligi mõte ehitada n-ö sild nende kahe vormi vahel ja luua praktikakohad vanemaealistele.

Mis on praegu valmis, kuidas seda teenust kasutada saab?

Hetkel on valmis demoversioon veebikeskkonnast ning peame läbirääkimisi esimeste liituda soovinud tööpakkujatega. Veebiplatvormi lansseerimine on plaanis kevadel 2018 ning siis saavad teenust kasutada nii praktika otsijad kui praktika pakkujad. Liitumiseks tuleb luua platvormil profiil ning siis saavad praktika otsijad reageerida endale huvi pakkuvatele praktikatele.

Kelle peal katsetasite ja mida nad arvasid sellest uuest teenusest?

Oleme teenust katsetanud oma sihtgrupi seas. Kuna kontseptsioon on uudne, ootasime sellele palju vastukaja ning ka mõningat ebakindlust, kuid turu-uuring andis meile väga positiivse tagasiside.

Selgus, et huvitutakse praktikast eluvaldkondades, kus puudub varasem kogemus. Kõige populaarsemateks valdkondadeks märgiti meditsiin, administratsioon, kokandus, kultuur ja haridus.

Kellega teete ja kavatsete koostööd tegema hakata seenioridele ümberõppevõimaluste pakkumisel?

Oleme leidnud huvitundjaid erinevatest valdkondadest pärit ettevõtete ja organisatsioonide seast. On olnud väga suur rõõm näha, et Eestis tegutsevad firmad hoolivad vanemaealistele rohkemate võimaluste loomisest ja meie tööturul tekkiva tööjõupuuduse lahendamisest.

Kavatseme koostööd teha nii idufirmade, suurettevõtete, avalike asutuste kui MTÜ-dega. Meiega on oodatud liituma kõik organisatsioonid, kes otsivad kogenud ja väärtuslikku tööjõudu ning soovivad oma tööjõu hulka tuua rohkem mitmekülgsust.

Millised on plaanid turgudega?

Plaanime alustada Eesti turult ning laieneda Põhja- ja Lääne-Euroopasse. Hilisema laienemise faasis plaanime siseneda ka USA ja Jaapani turgudele, mis kogevad samu demograafilisi probleeme nagu Eesti.

Kes Seniorship’i teevad ning mis on nende kogemused startup maailmas?

Strateegia ja turundusega tegelen peamiselt mina. Mul on taust ärinduses ning olen tegelenud varem idufirmadega ürituste korraldamise ja kaubanduse valdkondades. Lisaks on Seniorship’il palju abistajaid, kes tegelevad nii turunduse kui tootearendusega. Meie tiimiga on peagi liitumas ka veebiarendaja.

Seotud märksõnad