Elisas kasutab paindlikke tööviise juba 82% tiimidest
Paindlike ehk tarkade tööviiside kasutamine on kasvuteel. Elisas töötab aja- ja kohapaindlikult juba enamus ehk 82% meeskondadest, selgub ettevõtte hiljutise uuringu statistikast.
Elisa erakliendiüksuse juhi ja juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul mõõdavad nad ettevõttes tarkade tööviiside kasutamist (sh kaugtöö, paindlik tööaeg) alates 2018. aastast. Targa töö lahendusi on aga juurutatud juba viis aastat. „Kui 2018. aastal kasutas tarku tööviise 69% tiimidest, siis aastaga kasvas see ligi 13% ehk eelmise aasta lõpul töötas paindlikumalt juba 82% tiimidest.“
Targa töö all mõistetakse Elisas Hiiepuu sõnul aja- ja kohapaindlikumalt aga ka laiemalt teadlikku tööülesannete planeerimist, mis aitaks tööd efektiivsemalt ja tulemuslikumalt teha ning töö- ja vaba aega paremini plaanida. „Analüüsime töötajate tagasisidet kvartaalselt ning see on oluline sisend parema töökorralduse planeerimiseks – selleks, et teha asju uutmoodi ja innovaatilisemalt ja ka olla tarkade tööviiside juurutaja Eestis.“
Uuringu tulemusi analüüsides ütles Hiiepuu, et töötajad hindavad vabadust ja võimalust töötada ajast ja kohast sõltumatult. Samuti toodi välja, et üle interneti koosolekute pidamine on muutunud pigem normaalsuseks kui erandiks ning see aitab aega kokku hoida. „Ka 2023. aastal valmiva Elisa uue tegevuspõhise kontori kontseptsioon toetab paindliku töö tegemist ning koostööd ja suhtlust, olenemata sellest, kas osa töötajaid viibib parasjagu Hipodroomi ärikvartalis kontoris, Lõuna-Eesti metsade vahel või välismaal.“
„Aastas teeb meil välisriigist kaugtööd ligikaudu paarkümmend inimest, mõned neist kuu-paar, teised aga püsivalt. Näiteks on meil kliendiinfoteenindajaid Tšehhis Prahas, Venemaal Tveris ja Egiptuses Hurghadas. Populaarne lühemaajalisem kaugtöö paik on Hispaania, aga aja jooksul on distantsilt tööd tehtud ka Tais, Balil ja Lapimaal.“
Ta lisas, et tööandjana on peamine väljakutse see, kuidas pakkuda paindlikumat töökorraldust kõigile töötajatele. „Hästi on end tõestanud ajatöö formaat. 1000-liikmelises tööperes on paratamatult ameteid, mille iseloom nõuab ka füüsilises asukohas olemist, näiteks teenindusvaldkonnas. Üle nelja aasta kasutusel olev 6-tunnine tööpäev on täna tavaks seitsmes Elisa esinduses Tallinnas, Pärnus ja Tartus. Müügispetsialistid on efektiivsemad ja õnnelikumad, tulemused paranenud, kliendid rahulolevamad. See on selge märk, et töötatud tundide ja tulemuse vahele ei pea ilmtingimata tõmbama võrdusmärki,“ selgitas Hiiepuu.