Põhisisu algus

Haridus, mis kasvatab pangakontot: neist raamatutest pärit finantstarkused tulevad kasuks igas eluetapis

08.10.2021

Ükskõik, kas hiljuti on pärale jõudnud pensionisambasse kogunenud raha, valitseb kontol stabiilne seis või vaatab kuu lõpus netipangast vastu liiga pisike summa – oskus rahaga ümber käia ja seda investeerida tuleb kasuks igas eluetapis. Vaatame, millistest raamatutest võiks kasu olla.

Alusta aabitsast

Enne investeerimisega alustamist võivad teadmised rahaasjadest piirduda hädavajalikuga. Põhitõed aitab selgeks saada Finantsinspektsiooni koostatud “Finantsaabits”.

Raamat annab teadmisi näiteks isiklike finantseesmärkide seadmisest ja pere-eelarve koostamise põhimõtetest, aga oma koht on teoses ka investeerimis- ja laenamisotsustel ning pensionifondide ja väärtpaberiturgude toimimise alustel.

Elisa essents säästab aega

Rahast ja investeerimisest on kirjutatud mäekõrgune hulk raamatuid, mille läbitöötamine on mahukas ja aeganõudev töö. „Elisa essents“ on olulisematest teostest parimad palad ja mõtted välja noppinud ning need lihtsasti loetavaks vormistanud.

Investeerimishuvilistele sobib hästi Elisa essents John C. Bogle’i raamatust “Aruka investori taskuraamat”, mis kuulub kahtlemata investeerimisest kirjutavate raamatute maailma edetabeli tippu. Selle kõmulise autori – ühe maailma suurima investeerimisfirma Vanguardi asutaja – eesmärk on muuta arusaamu investeerimise põhitõdedest. 

Uudishimu täidab täispikk raamat

Jaak Roosaare “Rikkaks saamise õpik” on kõigi rahaasjadest rohkem ja vähem huvitatud eestlaste jaoks saanud kohustuslikuks kirjanduseks ning teos on kogunud ka ohtralt positiivseid hinnanguid. See praktiline käsiraamat õpetab, kuidas planeerida oma rahaasju, kuidas investeerida ja luua endale passiivne sissetulek läbi intressi, üüri ja dividenditulu. Eraldi õpikud on väga antud ka aktsiate ja kinnisvara teemal. 

Samuti on huvilistel võimalik lugeda täispikka “Aruka investori taskuraamatut”. John C. Bogle on veendunud, et aktsiaturgudel on võitjaks finantskrupjeed ning kaotajaks investorid. Oma raamatus keskendubki ta sellele, kuidas lõpetada krupjeede nuumamine. Juttu tuleb muuhulgas  indeksifondidest, investeerimiskuludest ning sellest, miks pikaajaline investeerimine annab märksa paremaid tulemusi kui lühiajaline spekulatsioon. 

Lisaks finantsturu toimeloogikale räägib Bogle raamatus ka näiteks diversifitseerimise kasulikkusest ning ohtudest, mis on seotud üksnes fondi minevikutootlusele lootma jäämisega või keskmise juurde tagasipöördumise põhimõtte eiramisega. 

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/haridus-mis-kasvatab-pangakontot-neist…
Seotud märksõnad