Põhisisu algus

Kuuetunnist tööpäeva kasutav Elisa testib ka 4-päevast töönädalat

30.07.2018

6-tunnise tööpäeva tänaseks juba kuues esinduses kasutusele võtnud Elisa hakkas ettevõtte telemüügi valdkonnas suve algusest alates testima ka 4-päevast töönädalat. Neljapäevast töönädalat testib Elisa telemüügi valdkonnas üle 100 töötaja.

 

Elisa erakliendiüksuse juhi Andrus Hiiepuu sõnul peab Elisa uudsete ja paindlike tööviiside kasutusele võtmist äärmiselt oluliseks. „Tööjõuturg on pidevas muutumises ning tahame vastata inimeste vajadustele ja ootustele. Tänane tööotsija peab äärmiselt oluliseks tööaja paindlikkust ning Elisa on tulenevalt sellest välja töötanud mitmeid erinevaid paindliku tööaja mudeleid,“ selgitas Andrus Hiiepuu.

 

„Elisa on aastaid võimaldanud oma töötajatele kaugtöö tegemist ning sellest tööviisist rääkides toovad paljud ettevõtted välja, et mitmetel ametikohtadel ei saa kaugtööd võimaldada. Täpselt nii see ka on, kuid samas on tööandjal võimalus alternatiivina erinevaid ajatöö võimalusi pakkuda. Elisa on tänaseks juba kuues esinduses kasutusele võtnud 6-tunnise tööpäeva ning nüüd testime ka 4-päevast töönädalat,“ rääkis Andrus Hiiepuu, lisades, et senine test on läinud väga hästi.

 

Hiiepuu tõigi välja, et telemüügi valdkond ei pea olema rangelt piiritletud ning ka seal on võimalik proovida paindlikku tööaega. „Oluline on nii töötaja kui kliendi rahulolu, mistõttu tuleb ajaga kaasas käia ning vaadata, milliseid võimalusi ja muudatusi saab ellu viia. Üks võimalik muudatus puudutabki tööaega, kui viiepäevane töönädal muudeti neljapäevaseks,“ rääkis Andrus Hiiepuu.

 

Lisaks telemüügi lühendatud töönädalale jätkab Elisa ka juba varasemalt esindustes kehtinud 6-tunnise tööpäevaga. Kuuetunnise ajatöö pilootprojekt startis Elisas 2016. aastal Kristiine esinduses, kus selgus, et lühendatud tööpäeva tulemusena töötulemused paranesid. Tänu sellele otsustas ettevõtte laiendada selle põhimõtte kasutamist ka teistes Elisa esindustes. „Täna on kuuetunnine tööpäev kasutusel kuues Elisa esinduses Tallinnas ja Pärnus,“ märkis Elisa erakliendiüksuse juht.

 

Kuuetunnise tööajaga töötab praegu 16 elisalast ning see on kasutusel kuues esinduses (Tallinnas Kristiine, Rocca al Mare, Lasnamäe, Viru ja Ülemiste ning Pärnus Kaubamajaka Elisa esinduses). Tulevikus ootab lühem tööpäev ka Tartu esinduse töötajaid.

 

Elisa personalijuht Kaija Teemägi tõi välja, et oluline pole tööl oldud aeg, vaid tulemus. „Üks töötaja võib kuue tunniga jõuda palju rohkem tehtud kui teine kaheksaga, samamoodi jõuab mõni ka nelja päevaga oluliselt rohkem tehtud kui teine viiega,“ ütles Elisa personalijuht. „Elisa senine kogemus näitab, et lühendatud tööpäev ei vähenda tulemusi, vaid pigem parandab, sest tööpäeva lõpuni suudetakse olla aktiivne ja ergas,“ kinnitas ka Kaija Teemägi.

 

Lühemat tööaega kasutavad elisalased on tagasisides välja toonud, et nende töömotivatsioon on tõusnud, sest lisaks paremale teenistusele saavad nad märgatavalt paindlikumalt kasutada oma vaba aega kas õpingute, pere või huvialade harrastamiseks. Nii kuuetunnise tööpäeva kui ka neljapäevase töönädalal puhul ei vähendanud Elisa töötajate põhipalka.

Seotud märksõnad