Noored, lugema! Neli raamatut, mis panevad mõtlema, naerma ja tundma
Kuigi pihlakad on juba punased ja kool hiilib salamahti lähemale, ei ole veel sugugi hilja valida seltsiks mõni hea raamat, istuda pargipingile ja püüda endasse veel viimased soojad päikesekiired, mis suvel pakkuda on. Oleme välja valinud neli kaasahaaravat teost, mille lugemisele väärtuslikke vaheajapäevi kulutada tasub.
Pisaraid tagasi hoidev superkoomik
Rootsi psühholoogi Jenny Jägerfeldi „Superkoomik“ põimib elegantselt koomikat ja traagikat. Teose peategelane, äsja 12-aastaseks saanud Sasha on otsustanud, et temast saab superkoomik. Kuigi see tundub esialgu olevat tavalise teismelise tavaline plaan, saab järk-järgult lugejale selgeks tüdruku õnnetu saatus. Süngete seikade vahele on osavalt põimitud maitsekat huumorit, mis muudab „Superkoomiku“ väga meeldivaks lugemiselamuseks.
Saatus ja juhuslikud kokkusattumused
„Päike on ju samuti täht” on ainulaadne armastuslugu, mida jutustatakse läbi mitme särava tegelaskuju. See on romaan kokkusattumustest ja saatuse kontseptsioonist, juhuslikest kohtumistest ja pealtnäha tähtsusetutest hetkedest, mis ometi määravad omal moel meie tuleviku. See on lugu ühest tüdrukust, ühest poisist ja universumist. Raamatu põhjal on valminud ka film, mille peaosades mängivad Yara Shahidi ja Charles Melton.
Südantlõhestav esimene armastus
„Meie keemilised südamed“ toob meelde esimese armastuse mõrkjasmagusa õndsuse. Loo kangelane Henry Page on abiturient, kelle eesmärk on saada koolilehe toimetajaks. Ta ei uskunud, et ta võiks kunagi armuda – tegelikult on ta ju niikuinii selle jaoks liiga hõivatud. Kuni ta kohtab Grace Towni – salapärast uut tüdrukut, kes kannab lohvakaid riideid, kõnnib kepiga ja ei pese end kuigi tihti. Kahjuks varjab ta ka südantlõhestavaid saladusi ning üsna pea saab Henry teada, kui katastroofiline võib olla esimese armastuse teekond.
Põgenemine iseenda eest
Neljateistaastane Hollandi tüdruk Emilia saab oma isa kohta teada midagi kohutavat. Midagi, mis ajab südame pahaks. Kui see ka ülejäänud pereliikmeid mõjutama hakkab, otsustab Emilia põgeneda oma lemmiklinna New Yorki. Kohale jõudes selgub, et öömaja ei eksisteeri ja nagu sellest ei piisaks, on linna poole teel orkaan Sandy. „Sada tundi ööd“ heidab pilgu sellele, kuidas saada hakkama ilma vanemate ja igapäevaste mugavusteta ning kas probleemide ja iseenda eest saab ikka põgeneda.
Lugu ilmus Diktor.ee-s.